صافی بنزین کاربراتور پراید (Green sensor)

صافی بنزین کاربراتور پراید

Green sensor

 

از زمان تولید صنعتی اتومبیل در اوایل قرن بیستم تا به امروز تقریبا اغلب خودروهای بنزینی و گازوئیلی به نوعی از یک یا چند صافی برای تصفیه سوخت استفاده میکنند

به علت ناخالصی های که در انواع سوخت هست حتی گاز طبیعی باعث لزوم استفاده از انواع صافی در ماشین آلات و دستگاه هایی که دارای موتور درون سوز هستند شده است.

ذرات معلق در مخازن سوخت جایگاه ها، تکه های فلزی و پلاستیکی که نشئت گرفته از پوسیدگی قطعات و شلنگ های سوخت در جایگاه ها، ذرات پوسیده و جدا شده باک و لوله های بنزین اتومبیل همه ناخالصی هایی هستند که باید توسط صافی از سوخت جدا شوند

زمان تعویض صافی بنزین کاربراتور پراید

 

تعویض به موقع صافی بنزین کاربراتور پراید باعث تمیز ماندن انژکتورها، عمر مفید پمپ بنزین و راندمان بالای موتور میشود.

اما به هیچ عنوان نمیتوان زمان یا کارکرد مشخصی را برای تعویض فیلتر بنزین کاربراتور پراید مشخص کرد. در حقیقت عمر فیلتر بنزین پراید اتومبیل به کیفیت بنزین در جایگاهی که برای سوختگیری انتخاب میکنیم بستگی دارد .

در شرایط ایده آل و کیفیت استاندارد بنزین کارخانجات اتومبیل سازی به طور میانگین زمان یکسال و کارکرد بیست هزار کیلومتر را برای تعویض صافی بنزین توصیه کرده اند، اما ممکن است بعد از پر کردن باک اتومبیل در اولین روز بعد از تعویض فیلتر بنزین حجم زیادی جرم و ذرات معلق وارد باک اتومبیل شده و فیلتر بنزین را تا حد زیادی کثیف و یا حتی مسدود کنند. بنابر این توصیه میشود کسانی که در جایگاه های متعدد سوختگیری میکنند در هر نوبت تعویض روغن فیلتر بنزین را نیز تعویض کنند .

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبدخرید