سنسور ABS پژو 405 چرخ عقب سمت راست (Green sensor)

سنسور ABS پژو 405 چرخ عقب سمت راست

Green sensor

مجموعه Green sensor با توجه به تمرکزی که روی بخش برق خودرو و تنظیم موتور اتومبیل دارد سنسور های ABS را به سبد محصولات خود اضافه کرده است که یکی از آن ها سنسور ABS پژو 405 چرخ عقب سمت راست میباشد که مخصوص خودروی پژو 405 است در قسمت چرخ عقب خودرو مورد استفاده قرار میگیرد این مدل سنسوری که در سبد کالایی Green میباشد از نوع زیمنس میباشد که به آن سنسور ABS پژو 405 مدل زیمنس چرخ عقب سمت راست نیز گفته میشود که کیفیت متریال آن درجه یک میباشد و با توجه به این کیفیت بالا از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار است

مشخصات فنی سنسور ABS پژو 405 چرخ عقب سمت راست

محدوده دمای کار -40~120 C
شدت جریا کاری 15 mA>
ولتاژ سطح بالا 1.48 ± 10%V
ولتاژ سطح پایین 0.48 ± 10%V
فاصله هوایی سنسور تا شاخص 1.5mm
ولتاژ ورودی 12 V
ارتفاع نصب سنسور 18.5 ± 0.2mm

روند کار سنسور ABS پژو 405 چرخ عقب سمت راست را از ابتدا بررسی خواهیم کرد

CPU مرکزی خودرو با کمک سنسور ABS موجود در هر چرخ سرعت دوران چرخ ها را در حالت ترمز گیری بررسی می کند. در صورتی که سرعت دوران یکی از چرخ ها نسبت به سایر تایرها متفاوت باشد پردازنده با فرمان لازم به سوپاپ الکتریکی سیلندرترمز، میزان فشار درون سیلندر را تغییر می دهد که با این کار میزان نیروی ترمز وارده به چرخ تغییر می کند و چرخ از حالت بحرانی خارج می شود پس احتمال قفل شدن آن نیز کم می شود. روند بالا به صورت مداوم و با سرعت زیاد انجام می شود به طوری که در هر دقیقه بین ۱۵ تا ۲۰ مرتبه این روند تکرار می شود .

سنسور ABS پژو 405 چرخ عقب سمت راست دو بخش مهم دارد: TONE RING (حلقه وضعیت) و MAGNETIC SENSOR (سنسور مغناطیسی). هر دو بخش هماهنگ با هم کار می‌کنند تا بلکه این اطمینان حاصل شود که سیستم ABS خودرویتان به نحو مؤثری عمل می‌کند. با این وجود، این بخش‌ها نیز در معرض پارگی وفرسودگی هستند و به مرور زمان از کیفیت عملکردشان کاسته می‌شود.

مکان دقیق سنسور ترمز ای بی اس در خودرو کجاست؟

ABS بر روی قسمت انتهایی محور چرخ ( پلوس ) ، مقابل دنده های چرخ دنده مخصوص ترمز

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبدخرید