سنسور دریچه گاز یورو4 پژو (Green sensor)

سنسور دریچه گاز یورو4 پژو

Green sensor

سنسور دریچه گاز یورو4 پژو در برند Green sensor دارای کیفیت بالا و متریال بسیار درجه یک است است

وظیفه سنسور دریچه گاز یورو4 پژو 

سنسور دریچه گاز یورو4 پژو وظیفه دارد که درصد یا میزان باز بودن دریچه گاز را اندازه گیری کرده و به کامپیوتر خودرو  ارسال کند و اطلاعات این سنسور دریچه گاز یورو4 پژو در ECU برای محاسبه مقدار پاشش سوخت در وضعیت های بسته بودن یا نیمه باز بودن و کامل باز بودن  و همچنین برای وضعیت های مختلفی از جمله شتاب گرفتن خودرو و کاهش شتاب بکار خواهد رفت .

نکته : زمانی که دور موتور بالا می باشد و ناگهان پدال گاز را رها می کنیم ، دریچه گاز سریعا بسته می شود و سنسور دریچه گاز یورو4 پژو حالت بسته بودن را به اطلاع کامپیوتر می رساند و ECU نیز جهت جلوگیری از افزایش بیش از حد آلودگی هوا ( بعلت تغییر زیاد نسبت هوا و بنزین ) و کنترل دور موتور ، اقدام به قطع پاشش سوخت ( توسط انژکتورها ) و یا کاهش بسیار زیاد زمان پاشش سوخت می نماید .

بنابراین سنسور دریچه گاز یورو4 پژو یکی از سنسورهای موثر در پاشش سوخت در حالت های دور آرام ، شتاب گیری ، کاهش شتاب و دورهای بالا می باشد .

اساس کار سنسورموقعیت دریچه گاز یورو4 پژو در برند Green sensor:

سنسور موقعیت دریچه گاز یورو4 پژو در حقیقت یک نوع پتانسیومتر ساده بوده که با تغییر اهرم دریچه گاز ، نه تنها پولکی دریچه گاز تغییر می کند بلکه پتانسیومتر دریچه گاز ( سنسور دریچه گاز پژو) نیز تغییر می کند . ولتاژ ورودی سنسور دریچه گاز 5V می باشد که با بازو بسته شدن دریچه گاز ولتاژ خروجی تغییر می کند . زمانی که پولکی بسته است در خودروهای زیمنس ولتاژ خروجی باید بین 0.4V  تا 0.6V  باشد که این ولتاژ زاویه صفر را به ECU نشان می دهد که به میزان باز شدن پولکی ولتاژ خروجی بالا رفته درنتیجه زوایه دریچه گاز نیز تغییر می کند و از این طریق ECU متوجه می شود که پولکی دریچه گاز چند درجه باز شده است

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبدخرید